logo

VÝROBA KLÍČŮ, MONTÁŽE KOVÁNÍ. PRODEJ BEZPEČNOSTNÍHO KOVÁNÍ.

  • obrazek
  • obrazek
  • obrazek
  • obrazek

Kování

Kování.

Bezpečnostní, přídavné, interierové.Kování dle rozměru a tloušťky dveří, rozteče zadlabávacího zámku. Barevného provedení a v neposlední řadě třídy bezpečnosti. 
Bezpečnostní  kování se dělí do dvou bezpečnostních tříd dle pyramidy bezpečnosti 4 třída-velmi vysoká ochrana ,3 třída-vysoká ochrana.
Bezpečnostní kování je rozděleno dle rozměru ( rozteče dle užitého zadlabávacího zámku, který je použit ve dveřích. Rozteč je vzdálenost  mezi středem otvoru pro kliku a cylindrickou vložku.
Pro ČR je obvyklá a nejrozšířenější rozteč  90 mm , nebo 72 mm.
U zahraničních dodavatelů se používá rozměr 72 mm, 88 mm, 92 mm ( plastové, hliníkové,  EURO dveře ). Dále se rozlišuje na kování s překrytím vložky, kdy vložka při pohledu není vidět. Ochrana proti odvrtání a vytržení nebo rozlomení tělesa vložky. Bez překrytí vložky, kdy je vhodné použít cylindrickou vložku odolnou proti odvrtání .Bezpečnostní kování se nejčastěji dodávají ve standartu ( ROSTEX,KOMAS ) na dveře o síle 40 mm – 45 mm. Pro silnější dveře je potřeba použít prodlužovací sadu podle síly dveří a výrobce bezpečnostního kování .

Rorměr A -  je celková síla dveří v mm. Standartní rozměr je 40 – 45 mm.

Rozměr B -  je v tomto případě vnější strana dveří,kde použitá cylindrická vložka by neměla bezpečnostní štít bez krytí vložky přesahovat o více než 3 mm , ale nesmí být pod úrovní štítu.U štítu s překrytím by měla přesahovat nad dveře zpravidla 5-10 mm,aby byl prodloužený klíč dostatečně dlouhý,nebo vložka nadřela o kryt bezpečnostního kování.

Rorměr  C -  je vnitřní stana kování-strana na které jsou upevňovací šrouby kování a cylindrická vložka by měla lícovat s kováním,nebo mírně přesahovat o přibližně 3 mm. 
Interiérové kování se používá u vnitřních dveří. Kde na zabezpečení dveří nebo vstupních prostor nezáleží. Zákazník se při výběru řídí pouze rozměry dveří a designovým provedením.

Přídavný zámek: se používá pro zvýšení bezpečnosti hlavních nebo vchodových dveří. V kombinaci spolu s hlavním kováním dveří zvyšuje bezpečnost a prodlužuje čas na neoprávněné vniknutí do uzamčených prostor.

 

hvězdičky
Kontakt
Provozovna - Centrála a kancelář
Otevírací doba
mapka
Adresa: Seifertova 87      
  130 00 Praha 3      
      Po - Pá 9:00 - 16:00
Tel./Fax: 222 780 019  
Tel.: 222 782 958   So - Ne Zavřeno
Mob.: 603 492 320  
Copyright 2012 © Altercom s.r.o.
TOPlist